Rent a Car lar için araç takip sistemi

Araç kiralama firmalarının en büyük sorunlarından biri olan ,kiralama yaptıkları kişilerin uygunsuz hal ve hareketleri dolayısı ile zarara uğramalarıdır.

Böyle durumlar ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Müdürlüğü tarafından KABİS adı verilen bir uygulama ile araç kiralama firmaları bir nebze kendilerini garanti altına almış durumda olsa da asıl olan kanun önünde kendilerine ait araçlarla oluşabilecek kanuna aykırı durumlardan zarar görmemeleridir.

Araçlarını garanti altına almak için Rent a car kaskosu yaptırmakta ancak bu da çalınma yada uygunsuz kullanıma geç müdahale etmelerinin önüne geçmek içinse araç takip cihazları taktırmaktadırlar.

Araç takip sistemi ile uygunsuz durumlar ( hız , ani fren , patinaj , çalınma , zamanında yapılmayan araç teslimi ) ile karşılaştıklarında aracı uzaktan durdurabilir ,anlık hızlarını görebilir , hız limitlerini kontrol edebilirler.

Araç takip sistemi ile bloke ettikleri araçları yine kendileri blokelerini kaldırabilirler.

Anlık olarak ister cep telefonu yazılımları ile isterlerse bilgisayar ve tabletlerinden araçlarının kontrolünü sağlayabilirler. 2023 yılında araç takip cihazı kullanımının 2023 yılında %100 artması beklenmektedir.

Contact us

Ürünlerimiz ve yazılımımız hakkında bilgi almak için bizimle irtibata geçin