Kocaeli Ukome araç takip cihazı

Kocaeli ‘de bulunan servis araçlarında kendi personelini taşısın yada servis taşımacılığı yapsın farketmez , biliyosunuz ki P plaka zorunluluğu var. Bu plakalar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilmekte ve ilk verildiği yıllarda 750 -1000 tl ler civarında alınabilen bu P plakalar su sıralar sahipleri tarafından 1.500.000 bin ile 2.000.000 tl civarında satılmaktadır.

Plakalar bu kadar değerli ve sektör o denli suistimale açık olunca il sınırları içindeki servis taşımacılığını bir düzene sokmak ve kaçak servis hizmeti verenleri saptamak amacı ile Kocaeli Ukome tarafından araç takip cihazı takılması zorunluluğu kararı alındı. Belirli firmaların yeterliliklerini gösteren evraklar sunarak aldıkları yetki ile araç takip cihazı satmaktadırlar.

Amaç ;

Servis araçlarını bir düzen dahilinde kontrol etmek ve kaçak servis hizmeti verenleri belirleyerek engellemek.

gebze araç takip

Araç takip cihazı taktırmazsam ne olur ?

Araç takip cihazı taktırmamanız Kocaeli Belediyesi il sınırları içerisinde servis taşımacılığı yapmanız için gerekli olan yol izin belgesi almanız için zorunlu bir kuraldır.

Araç takip cihazı takmanız durumunda ;Firma tarafından size Ukome ye bilgi paylaşımı için verilmesi gereken evrak doldurularak teslim edilecek sizde diğer evraklarınız ile birlikte Ukome ye başvurarak yol izin belgenizi alabileceksiniz.

Contact us

Ürünlerimiz ve yazılımımız hakkında bilgi almak için bizimle irtibata geçin